Hobby

Kolarstwo szosowe to moje niedawne odkrycie. Daje mi wiele satysfakcji, wdrożone do planu treningowego wzmacnia mnie i pozwala utrzymać wysoki poziom sportowy.

W okresie roztrenowania chętnie sięgam po rower szosowy i startuję w wyścigach amatorskich osiągając sukcesy. W 2017 roku związałam się z klubem 72D Windsport Team powered by Oshee z Krakowa, który obecnie reprezentuję.

W ostatnim czasie wzięłam udział w Mistrzostwach Polski Górskich elity, gdzie zajęłam 13 miejsce. Byłam druga wśród kobiet na Tour de Pologne amatorów. W 2018 roku udało mi się wygrać Klasyk Beskidzki – majowy wyścig szosowy w Beskidzie Niskim. Mam też na końce wygranie wyścigu „Piekło Południa” – Wyścig Kolarski Śladami I Wojny Światowej.

Wiosłuję, jeżdżę na rowerze, biegam na nartach, pływam, gdyż chcę mieć cały czas styczność z rywalizacją i stresem sportowym. Moim hobby jest sport i wszystko, co z nim związane. Lubię poznawać nowe dyscypliny sportowe, ponieważ każda aktywność fizyczna, wnosi coś dobrego do mojego rozwoju motorycznego, a dzięki temu staję się sprawniejsza i wszechstronna.

Mój idol kolarstwa: Tomasz Marczyński – dwukrotny zwycięzca etapów na Vuelta a España 2017. Podziwiam też Majkę Włoszczowską